Що таке взагалі біоетанол?
Біоетанол (європейська назва) чи паливний етанол (fuel ethanol, США) – зневоднений етиловий спирт. Зазвичай його використовують як біопаливо або паливну добавку. Біоетанол є найбільшим за обсягом виробництва та споживання цільовим видом етилового спирту і ці обсяги зростають з року в рік.
Якісні показники відповідно нормативній документації:
В міжнародних класифікаціях біопаливо згадується як продукт першого, другого і третього поколінь. Основна відмінність полягає в сировині:
- Біопаливо 1-го покоління виготовляють з крохмале- або цукровмісної сировини Сировина (цукор або крохмаль), що міститься в рослинних агрокультурах, перетворюється на етанол за допомогою спиртового бродіння.
- Біопаливо 2-го покоління є наступним ступенем переробки біологічної сировини, що передбачає використання таких сировинних джерел, як деревна маса (целюлоза, лігнін), відходи виробництва, сільського господарства, менш цінні аграрні культури, солома та ін.
- Для біопалива 3-го покоління використовують як сировину водорості. Виробництво вимагає великої кількості енергії та добрив. Таке пальне розкладається швидше, ніж інші види біопалива, має підвищену в’язкість за низьких температур.
В світі сьогодні більшу частку біоетанолу виробляють із кукурудзи або з цукрової тростини, хоча сировиною для його одержання можуть бути будь-які сільськогосподарські культури з великим змістом крохмалю чи цукру: рис, ячмінь, картопля, цукрові буряки, батат, напівпродукти цукрової промисловості.
Використання палива на основі біоетанолу, який охопив значну частину світового ринку енергоносіїв, з кожним роком набуває все більшої актуальності, оскільки експерти прогнозують на найближчий час зростання обсягів його виробництва в усьому світі.
Загальна тенденція виробництва спирту (в тому числі й біоетанолу) в світі зростає:
Виробництво біоетанолу є сектором біопаливної галузі, що наразі розвивається найбільш динамічно. На його частку припадає 85 % світового виробництва біопалив. Звертаючи увагу, на світову динаміку, можна впевнено стверджувати, що виробництво біоетанолу на спиртових заводах України зможе дати наступний позитивний ефект для економіки:
- частково забезпечити енергетичну незалежність України;
- знизити витрати спиртових заводів на енергоносії;
- покращити екологічний стан водних ресурсів;
- забезпечити тваринницьку галузь білковими кормами.