Якість меляси для виробництва спирту

Мелясою називають останній маточний розчин – відтік, який отримують при відокремленні кристалів сахарози на центрифугах. У мелясі міститься цукри, які виділяти методом кристалізації нерентабельно, але ці цукри знайшли своє призначення в виробництві спирту та біоетанолу.
Меляса – це концентрований розчин різних мінеральних і органічних речовин, частина яких знаходиться в колоїдному стані. Густина меляси 1,35…1,40. Відповідно якісних та фізико-хімічних показників розрізняють нормальну та дефектну меляси.

Технологічна якість бурякової меляси залежить переважно від тривалості та умов зберігання цукрових буряків. Меляса, отримана з довго зберіганого цукрового буряка, має знижені якісні показники і при переробці на спиртових заводах дає зменшений вихід спирту та хлібопекарських дріжджів, що робить її дефектною.
Дефектна меляса, на відміну від нормальної, погано зброджується, залишає великий відсоток незбродженого цукру, дає понижений вихід спирту і дріжджів. Причиною поганої зброджуваності дефектної меляси є несприятливий для життєдіяльності дріжджів хімічний склад меляси, що містить шкідливі домішки, які пригнічують життєдіяльність дріжджів, і вплив бактеріальної інфекції .
Дефектна меляса, отримана на цукровому заводі в другій половині періоду виробництва цукру (січень — березень), відмінно від нормальної, яка отримується в першій половині виробничого сезону (вересень — грудень), повільно бродить, і при її переробці залишається багато небродженого цукру. Причиною поганої динаміки бродіння є несприятливий для дріжджів хімічний склад меляси або біологічні зміни, що відбуваються в ній під впливом бактеріальної інфекції, або обидва фактори разом.

Умови зберігання цукрового буряку на цукрових заводах.


При переробці буряків на цукрових заводах в січні — березні отримують мелясу з меншим вмістом сухих речовин, високою кольоровістю, великою кількістю водорозчинних колоїдів, солей кальцію та сульфітної кислоти, підвищеною кількістю інвертного цукру і рафінози, а також органічних летких кислот, зокрема мурашинової та пропіонової кислот. Ці меляси мають сильну інфекцію та зазвичай мають кислу реакцію.

Особливості дефектної меляси в порівнянні з нормальною:

Ці показники дозволяють встановити технологічні переваги меляси і визначити її якість. Дефектна меляса, яка не задовольняє ці показники, може мати негативний вплив на процеси переробки і якість отриманих продуктів.
Дефектна меляса, отримана з довго зберіганих буряків або під впливом бактеріальної інфекції, має знижені якісні показники і негативно впливає на процеси переробки. Показники дефектності меляси, такі як вміст сухих речовин, кольоровість, вміст колоїдів та солей, кількість інвертного цукру та кислотність, можуть бути використані для оцінки технологічних переваг меляси і покращення якості отриманих продуктів.

 

Вигідно, надійно, доступно
Такий девіз нашої команди, адже ці слова лаконічно та якнайкраще відображають переваги роботи саме з AC GROUP та транслюють наші першочергові цінності.

Наші послуги

Група компаній AC GROUP пропонує широкий спектр послуг

044 209 20 06
Пн—Пт з 09:00 до 18:00
Київ, вул. Генерала Шаповалова, 2а